Tradicionalni slovenski zajtrk

Že vrsto let imamo vsak tretji petek v novembru tradicionalni slovenski zajtrk. Letos je dogodek imel slogan “Zajtrk s sadjem – super dan”. Tudi na naši šoli se zavedamo, kako koristno je uživanje sadja in zelenjave ter nasploh uravnotežene prehrane. Obenem pa je pomembno tudi, da uživamo čim več živil, ki jih najdemo v lokalnem okolju. Kot pravijo na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje (NIJZ), se zaradi bližine pridelave lahko izognemo pretirani uporabi kemijskih zaščitnih sredstev, zaradi manj transporta pa vplivamo tudi na manjši ogljični odtis.
Zajtrk (kruh, med, maslo, jabolka in mleko) je bil okusen, prav tako pa je bilo “okusno” naše posebno druženje ob njem (seveda v »mehurčkih«). V objektiv smo tokrat ujeli šestošolce.