Skoči na glavno vsebino

Spoznavamo vesolje

V vrtcu smo v mesecu aprilu odkrivali skrivnosti vesolja. Spoznavali in likovno upodabljali smo planete, izdelovali veliko raketo in se vozili z njo, vozili smo se tudi v letečem krožniku. S pravljico Luna in jaz smo spoznavali luno in njene pravljične lastnosti ter si v otroški enciklopediji ogledovali fotografije prave lune, ki smo jo upodobili s tempera barvami in kroglicami iz alu folije. Sestavljali smo rakete iz papirja in blazin, se igrali bingo in spomin na temo vesolja. Izvajali vesoljske poskoke, kuhali za astronavte in lovili ravnotežje, ko smo jih postregli s kosilom, katerega smo prinesli na pladnju. Organizirali smo tekmovanje v vesoljski košarki ter šteli komete. Po vesoljskih predmetih smo lepili nalepke ter tako urili fino motoriko. Predmatematične veščine smo razvijali z razvrščanjem raket po velikosti in astronavtov po barvah. Vsako jutro smo po vesoljsko telovadili in posnemali gibe in dejanja astronavtov. Igrali smo se igrico Noč in dan. Hodili smo po čutni poti in si predstavljali, da hodimo po planetu Mars, se igrali vesoljsko igro z baloni, gibalno igro s fotografijami na temo vesolje ter iskali vesoljske predmete v senzorični škatli. V pšeničnem zdrobu in s flomastri smo izvajali vesoljske grafomotorične vaje, se igrali gibalno igrico Astronavti v raketo ter iz plastelina ustvarjali vesoljske piškote. Naučili smo se, da živimo na planetu Zemlja, da je Jupiter največji planet, da vesolje raziskujejo astronavti, ki v vesolje potujejo z raketo.

Related Images:

Dostopnost