Skoči na glavno vsebino

Astronomski večer in eksperimentalnice

V aprilu smo v oddelku Veveričke raziskovali vesolje. Otroci so za vesolje pokazali veliko zanimanja, zato smo se odločili, da pripravimo večer opazovanja lune in zvezd s teleskopom. V četrtek, 13.6. 2024, smo se zbrali otroci, njihovi starši in sorojenci iz oddelkov Veveričke  (Vrtec pri OŠ Kozara Nova Gorica) ter oddelka Ježki (Vrtec Nova Gorica) in zaposleni ter otroci zaposlenih. Najprej smo se preizkusili v naravoslovnih eksperimentih ter vesoljskih igrah. Otroci so se vozili z namišljeno raketo in v namišljenem letečem krožniku, risali so planete v pšenični zdrob in igrali košarko s planeti. Nato smo  se igrali s škrobom, pripravili podvodni in bruhajoči vulkan, lovili bežeči poper ter ustvarjali mavrico. Pripravili smo tudi eksperiment s soljo, dež v kozarcu ter lavino lučko. Otroci so bili nad eksperimenti navdušeni, za delo motivirani ter pri delu vztrajni. Aktivno so sodelovali, zato smo eksperimente na njihovo željo ponovili še naslednjo dopoldne v vrtcu. Po končanih eksperimentih so se otroci ozrli v nebo, ki so ga raziskovali s teleskopom, pri tem jim je pomagala Valentina Mlakar, učiteljica izbirnega predmeta astronomija na OŠ Sava Kladnika Sevnica. Večerno srečanje in opazovanje s teleskopom je bilo za otroke zanimivo in zabavno doživetje.

Related Images:

Dostopnost