Skoči na glavno vsebino

OBISK V KUHINJI DIJAŠKEGA DOMA NOVA GORICA

Z učiteljem Samom in učiteljico Tanjo smo se odpravili v Dijaški dom, da bi si ogledali kuhinjo v kateri pripravljajo hrano tudi za našo šolo. Sprejel nas je g. Milivoj, ki nam je dal zaščitno obleko in pokrivalo za lase. Ogledali smo si pot živil od sprejema živil, hrambe, priprave za obdelavo, kuhanja, razdeljevanja, postrežbe in čiščenja posode in ostalega. Obisk je bil zelo zanimiv in poučen, saj nam je g. Milivoj veliko povedal. Poklic kuharja in vseh, ki delajo v kuhinji, se nam zdi zahteven, težek, odgovoren in hkrati zanimiv. V kuhinji je bilo vroče in soparno. Pogled iz jedilnice v kuhinjo je veliko lepši in vabljiv.  Ob koncu nas je pozdravil še g. Dragan, ki je ravnatelj Dijaškega doma. Zadovoljni smo se vrnili nazaj v šolo. Hvala vsem, ki ste nam omogočili to izkušnjo.  Še bolj se zavedamo, da je odnos do hrane in vseh, ki sodelujejo v tej verigi zelo pomemben.

Učenci 8. r.

GALERIJO SLIK NAJDETE S KLIKOM NA POVEZAVO: GALERIJA SLIK

 

Related Images:

Dodaj odgovor

Dostopnost