Obvestilo za starše učencev prve triade ob ponovnem zagonu šole

Spoštovani,

kot ste že obveščeni, se v ponedeljek, 18. 5. 2020, vračamo v šolske klopi. Na vas se obračamo z določenimi informacijami o poteku dela, da učencem olajšamo prehod nazaj v šolo.

Pred vrnitvijo v šolo vas naprošamo, da se doma z otrokom pogovorite o poteku pouka in uredite naslednje stvari:

• Torbo z vsemi zvezki (tudi tistimi, ki so že polni),
  • rezervna oblačila, ki naj bodo v posebni torbici oz. malem nahrbtniku,
  • plastenko z vodo, ki naj bo označena (ne bomo uporabljali naših lončkov za pitje),
  • copate (po dogovoru z ravnateljem) in
  • PROSIMO ŠE ZA LEPILO. Hvala.

2. in 3. razred

• Otrok naj ima s sabo steklenico ali plastenko iz katere bo pil vodo. Uporaba kozarcev za enkratno uporabo je odsvetovana.
  • S seboj naj ima vse 3 zvezke (črtan, s kvadratki in brezčrten) ter vse učbenike in delovne zvezke, ki jih je v času šolanja na daljavo odnesel domov.
  • V peresnici naj ima ošiljene barvice, flomaster, radirko, šilček, škarje in lepilo.
  • Vaš otrok naj ima kratko postrižene nohte, ki so čisti.
  • Učenci se v šoli ne bodo preobuvali in uporabljali garderobnih omarici.
  • Prosim, da z njim ponovite, kako se pravilno umiva roke (delovni list v zvezku SPO).

Otrok ne potrebuje oz. naj ne nosi v šolo:

• brisač za roke (uporabljali bomo papirnate brisače za enkratno uporabo),
  • torbice z beležko (informacije si bomo pisali po e pošti),
  • zobnih ščetk in past (zob si ne bomo umivali v šoli),
  • športne opreme in
  • IGRAČ.

Za vse učence je vstop v šolo skozi zadnji vhod. Starši, ki boste otroka sami pripeljali v šolo, ga predate delavki pred vhodom, vstop v šolo za starše zaenkrat še ni dovoljen. Glavni vhod bo za čas trajanja zaščitnih ukrepov zaprt.

Pouk bo od sedaj naprej potekal drugače, kot je pred zaprtjem šol zaradi razglašene epidemije. V šolo se zaenkrat vračajo samo učenci od 1. do 3. razreda. Posledično bo šola nekoliko prazna. Prosimo, da otroku doma razložite, da ne bo imel garderobne omarice. Uporabljal bo tudi drug toaletni prostor,  njegovo gibanje bo omejeno na učilnico oziroma odprt prostor za šolo. V podaljšanem bivanju bo učenec samo s svojimi sošolci. Druženje učencev med različnimi oddelki v času, ko poteka pouk in podaljšano bivanje, ne bo omogočeno. Pouk športa se bo izvajal s sprehodi v naravo in na šolskem igrišču. Uporaba igral na šolskem igrišču zaenkrat še ni dovoljena.

Učiteljice bodo pri pouku nosile maske, učenci pa jih morajo nositi v času prevoza, če se vozijo z organiziranim prevozom. Maske jim priskrbite starši, dovoljene so tudi pralne maske.

Starše prosimo, da poskrbite za vsakodnevno zamenjavo vseh oblačil.

Šolske torbe z zvezki in šolskimi potrebščinami ostajajo v šoli do konca šolskega leta oz. preklica.

Vsi zaposleni se izjemno veselimo ponovnega snidenja z učenci. Kot lahko razberete iz zgornjih navodil in priporočil se bomo na šoli v največji možni meri potrudili, da bi delo potekalo čim manj stresno, predvsem za otroke. Na prvem mestu pa še vedno ostaja varnost vseh udeležencev vzgojno izobraževalnega procesa.

S prijaznimi pozdravi.

Edvard Vrabič,