Skoči na glavno vsebino

Obiskali smo gasilce

Kot že večkrat doslej je nekaj skupin učencev OPP tudi letos oktobra, ko je mesec požarne varnosti, obiskalo Gasilsko enoto Nova Gorica. Prijazni gasilci so predstavili gasilsko opremo, pripomočke in vozila ter razložili, kako se jih uporablja. Pokazali so, kako se gasi, in tudi učenci so se preskusili v gašenju. Mladi radovedni obiskovalci so spoznali, v katerih primerih gasilci priskočijo na pomoč. Strinjali so se, da so gasilci pogumni in da opravljajo plemeniti delo. Za lep sprejem se jim učenci in učitelji iz srca zahvaljujejo. Učenci so obisk opisali v spodnjem zapisu.

Danes smo obiskali gasilsko enoto Nova Gorica. Predstavili so nam gasilska vozila. Tudi opremo za gašenje, reševanje iz vode. Nekateri smo se dvignili z gasilskim dvigalom. Preizkusili smo se tudi v ciljanju plastenke z vodnim curkom.

Related Images:

Dostopnost