Skoči na glavno vsebino

Predmeti iz preteklosti

Maja smo se v petem razredu pri predmetu družboslovje pogovarjali o življenju nekoč. Učenci in učiteljica smo pobrskali v shrambah in na podstrešjih ter našli nekaj predmetov, ki pripovedujejo zgodbe iz preteklosti. V šolo smo vsi učenci prinesli nekaj zanimivih predmetov. Vidimo lahko aluminijasto žlico, žepne škarje, strojček za britje ovc ali frizure, britvico, mlinčke za poper in kavo, likalnika, pisalni stroj, telefon. Vse predmete smo preizkusili in ugotovili, da je bilo za njihovo uporabo potrebno napeti kar nekaj več mišic kot za njihove sodobnike. Obenem pa smo se zelo zabavali, ko smo jih preizkusili. Še posebno zanimive so bile zgodbe, ki smo jih izvedeli o lastnikih predmetov, in značilnosti časa, v katerem so živeli.

Related Images:

Dostopnost