Skoči na glavno vsebino

Bili smo v studiu Radia Robin

Dva učenca šolskega programa in trije posebnega programa so 17. 6. 2022 obiskali studio Radia Robin. Sprejela nas je urednica Martina Arčon, nam predstavila delovanje radia ter razkazala studio. Učenci so spoznali tudi voditeljico Matejo Grebenjak, ki je ravno takrat po radiu napovedala nekaj prometnih obvestil in vremensko napoved. Ko je govorila “v živo”, je bila na njenem mikrofonu prižgana rdeča luč, pa tudi nad vrati studia se je rdeče svetil napis “on air”. Bili smo čisto tiho, da se nas ne bi slišalo po radiu. Če bi kdo kihnil, bi to slišali prav vsi poslušalci radia, ki jih je zelo veliko (več kot 17.000).
Urednica nam je postregla z vodo v stekleničkah, na katerih je ime radia, in nam podarila svinčnike, na katerih je tudi izpisano njihovo ime. Mi pa smo ji podarili ročno izdelanega ptička iz gline in spoznali, da beseda “robin” v angleščini pomeni – ptica taščica.
Ugotovili smo tudi, da ima radio svoj portal na spletu, ki ga bomo z veseljem kdaj obiskali.

Related Images:

Dostopnost