Regijski aktiv izvajalk DSP

V četrtek, 25. avgusta 2022 se je na naši šoli odvilo 2. srečanje Regijskega aktiva izvajalk DSP. Udeleženke so se seznanile z dejavnostmi SVIZ-a na temo reševanja problematike mobilne službe. Z vabljenima gostjama go. Tino Kodelja z Zavoda RS za šolstvo, OE Nova Gorica, in go. Alenko Fatur, spec. ped. s CDZOM Postojna je tekla debata o postopkih usmerjanja otrok in učencev s posebnimi potrebami, prilagoditvah za učence s primanjkljaji na posameznih področjih učenja ter težavah na čustvenem področju, s katerimi se vedno pogosteje soočajo učenci. Naslednje srečanje je predvideno za četrtek, 24. avgusta 2023, do takrat pa sta v načrtu še organizacija strokovnega izobraževanja in strokovne ekskurzije v tujino.