Skoči na glavno vsebino

Državno debatno srečanje “Ustavi misel, povej naglas!”

»A lahko gremo drugo leto spet?« je bilo vprašanje udeležencev debatnega srečanja že takoj po končanem srečanju.

V četrtek, 20. 4. 2023, so se namreč 4 učenci naše šole udeležili 5. državnega debatnega srečanja, ki ga je organizirala II. OŠ Žalec.

Debate so potekale v skupinah na temo nasilja, pri tem je bil poudarek predvsem na spletnem nasilju. Pogovarjali smo se, kako prepoznati različne oblike nasilja in kako ob tem ukrepati. Udeleženci so izdelali tudi plakat s ključnimi ugotovitvami. Na vse štiri predstavnike naše šole smo lahko zelo ponosni, saj so se uspešno pripravili na srečanje in se aktivno vključevali v pogovor. Druženje z vrstniki pa jim je bilo prijetno, zato se nadvse veselimo naslednjega leta, ko se bomo lahko ponovno srečali.

Nataša Lapajne in Maja Černe Bralić

Related Images:

Dostopnost