Skoči na glavno vsebino

Predstavitev cirkuške pedagogike

Strokovna delavka Liza Berden je znotraj aktiva SiDSP predstavila zanimivo področje dela – cirkuško pedagogiko. Članice aktiva smo se spoznale z elementi cirkuške pedagogike kot oblike dela z različnimi skupinami ljudi, ki temelji na elementih sodobnega cirkusa, dramske in gibalne pedagogike ter interaktivnih iger. Največja prednost cirkusa je, da se ga lahko udeleži, kdor koli si tega želi, ne glede na starost, spol, kulturno ozadje, telesne sposobnosti ali predhodne gibalne izkušnje. Spoznale smo, kako ukvarjanje s cirkuško umetnostjo vpliva na posameznikov odnos do učenja in razvija notranjo motivacijo ter številne druge pozitivne učinke cirkuške pedagogike.
 
Se že veselimo, da se bomo s cirkuškimi veščinami v kratkem spoznale tudi na praktični delavnici.

Related Images:

Dostopnost