Skoči na glavno vsebino

Razstava ob Svetovnem dnevu kulturne raznolikosti za dialog in razvoj

V okviru Svetovnega dneva kulturne raznolikosti za dialog in razvoj smo pred šolo pripravili razstavo “Vsi imamo radi čokolado”, in sicer na podlagi knjige, ki so jo v okviru projekta Noč branja ustvarile kolegice z učenci od 1. – 6. razreda. Slike in risbe čokolade so prispevali vsi učenci šole.

Razstava prikazuje raznolikost in pestrost kulturnega ozadja naših učencev.

Kultura ima v času in prostoru različne oblike, saj izhaja iz številnih in raznolikih identitet skupin in družb, ki sestavljajo človeštvo. Ta raznolikost ustvarja bogat svet, ki odpira nove možnosti, krepi človeške zmogljivosti in vrednote ter je zato temeljno gibalo trajnostnega razvoja skupnosti. Obenem je kulturna raznolikost, ki se razvija v okviru strpnosti in medsebojnega spoštovanja, nepogrešljiva za mir in varnost na lokalni, nacionalni in mednarodni ravni. V naših vse bolj raznolikih družbah je zato bistveno zagotoviti tako sodelovanje med ljudmi in skupinami z različnimi kulturnimi identitetami kot njihovo voljnost, da živijo skupaj (Ministrstvo za kulturo RS).

Vabljeni k ogledu!

Related Images:

Dostopnost