Skoči na glavno vsebino

Pozdrav jeseni

Oddelek Veveričke je (v tednu od 18 do 22.9. 2023) obiskala Botra Jesen, ki nam je predstavila nekaj značilnosti o sebi. Povedala je, kateri sadeži dozorijo jeseni, kakšno vreme se nam obeta ter koliko časa bo v naši družbi. Na sprehodih po bližnji okolici vrtca smo opazovali drevesa in raziskovali ali je listje že spremenilo barvo. Sprehodili smo se po jesenski čutni poti ter okušali jesenske sadne plodove (jabolka, hruške in grozdje). Barvali smo jesensko listje, zaplesali jesenski ples in iskali sence jesenskih plodov. Jesensko listje smo razvrščali po barvah ter slike povezane z  jesenjo iskali v jesenski senzorični škatli. Pripravili smo jabolčni zavitek ter z barvicami, flomastri in nalepkami sledili grafomotoričnim vajam z jesensko tematiko. Prisluhnili smo Kamišibaj pravljici Pod medvedovim dežnikom ter razvrščali velike in majhne dežne kaplje. Značilnosti jeseni in jesenske plodove pa smo spoznavali tudi skozi didaktično igro »Lisica, kaj imaš rada?«.

Related Images:

Dostopnost