Skoči na glavno vsebino

FESTIVAL ZNANOSTI

V četrtek 28. 9. in petek 29. 9. so se učenci 7., 8. in 9. razreda udeležili delavnic na Festivalu znanosti v Novi Gorici. Obiskali so dve delavnici, in sicer: Zemlja in evolucija ter Zakaj kače nimajo nog in druge dogodivščine evolucije. Na prvi delavnici so se seznanili vse od nastanka osončja do danes, spoznali naš planet, geološke dobe in njihove značilnosti. Sestavili so planet po tektonskih ploščah ter si ogledali tudi nekaj fosilov in meteoritov.

Na drugi delavnici so se pobliže spoznali z nekaterimi eksotičnimi živalmi. Predavatelja sta učence seznanila, kako je potrebno skrbeti za živali, predvsem pa, da jim je potrebno nuditi skrb in ljubezen. Učenci so se nekaterih živali lahko dotaknili, najpogumnejši pa so jih držali v rokah.

Related Images:

Dostopnost