Skoči na glavno vsebino

Športni dan – pohod po gozdu Panovec

V sredo, 11. 10. 2023 smo imeli oddelki posebnega programa (OPP4, OPP5, OPP6 in OPP7) športni dan. Takoj po malici smo se odpravili proti gozdu Panovec, ki je primestni gozd na obrobju mesta Nova Gorica.

Prva postojanka je bila na vadbeni jasi Panovec, kjer smo se dobro razgibali in dobili navodila za nadaljnji pohod. Razdelili smo se v dve skupini. Prva skupina je pot nadaljevala po trim stezi kjer so učenci in učiteljice pridno izvedli vse vaje, ki so navedene na poti.

Druga skupina pa je pot nadaljevala po ravninskem delu do Magme.

Pohod smo obogatile z zanimivi dejavnostmi, skozi katere smo se na zabaven način učili. Pri opravljanju nalog smo opazovali gozdnato naravo, ki je zanimiva zaradi svoje izredne pestrosti, rastlinskega in živalskega sveta. Nabirali smo kostanje in ježice, prisluhnili gozdnemu zvoku, opazovali močvirje in račke.

Čez dve uri smo se spet vsi skupaj dobili pri vadbenem centru kjer smo pomalicali in se družili med seboj. Igrali smo karte, nogomet, nekateri pa so se malo posončili.

Dan je bil čudovit, družaben in športno obarvan.

Related Images:

Dostopnost