Skoči na glavno vsebino

Obisk goriške knjižnice Franceta Bevka – Nacionalni projekt Rastem s knjigo

Učenci 7. r. smo v okviru nacionalnega projekta Rastem s knjigo obiskali Goriško knjižnico Franceta Bevka. Namen projekta je, da bi bilo čim več mladostnikov včlanjenih tudi v splošno knjižnico ter da bi se seznanili z delovanjem splošne knjižnice.

Po knjižnici nas je popeljala prijazna knjižničarka Lara. Najbolj nas je navdušil bibliobus, saj je res nekaj posebnega. Fantje smo se z veseljem usedli tudi za volan. V Bevkovi sobi smo videli tipkalni stroj, na katerega je tipkal pisatelj France Bevk. Danes bi verjetno uporabljal računalnik.

Navdušila nas je tudi posebna soba Mojstrovalnica, v kateri imajo tudi 3D printer.

Ob zaključku obiska smo prejeli knjižno darilo. Bilo nam je lepo.

Nekaj utrinkov z obiska pa v fotogaleriji.

Učenci 7. r.

Related Images:

Dostopnost