Skoči na glavno vsebino

Otvoritev likovne razstave “V središču vsega je sonce”.

»V središču vsega je sonce« so bile besede poljskega znanstvenika in astronoma Nikolaja Kopernika, ki je bil prvi, ki je dokazal, da se Zemlja in drugi planeti vrtijo okrog Sonca.

V okviru 550. obletnice njegovega rojstva je OŠ Kozara Nova Gorica organizirala likovni natečaj, ki je potekal pod pokroviteljstvom Veleposlaništva Republike Poljske v Sloveniji in Konzulatom Republike Poljske v Novi Gorici.

Na natečaj je prispelo 116 likovnih del mladih ustvarjalcev iz različnih šol goriške regije.

Slavnostne otvoritve razstave, ki se je odvila na naši šoli, so se udeležili učenci in mentorji sodelujočih šol, predstavnik MONG, g. Marko Tribušon, častni konzul Republike Poljske v Novi Gorici, g. Nedjan Brataševec in ga. Miranda Brataševec, nagrade za izbrana dela pa sta podelila veleposlanik Republike Poljske v Sloveniji, gospod Krzysztof Olendzki in njegova žena Joanna Olendzki.

Veseli smo, da so na naši šoli zasijala takšna čudovita likovna dela in nasmejani obrazi.

Vsem, ki ste k temu prispevali, se iskreno zahvaljujemo!

Fotografije: Jure Batagelj

Related Images:

Dostopnost