Skoči na glavno vsebino

Spoznavamo domače živali

V vrtcu smo v mesecu novembru spoznavali domače živali in delo na kmetiji. S pomočjo didaktične škatle kmetija smo poimenovali domače živali in posnemali njihovo oglašanje. Posnemali smo gibanje domačih živali, vozili traktorje , polnili silose na kmetiji s  koruzo, se igrali v senzorični škatli kmetija ter oponašali gibanje domačih živali. Sestavili smo veliko taktilno sestavljanko kmetija, vstavljali domače živali v vstavljanko, figure domačih živali prilagajali fotografijam, šteli domače živali in razvrščale divje in domače živali. Iz papirnatih krožnikov smo ustvarjali pujse in piščance, barvali smo konje ter s pomočjo knjige Čačka riše s teboj risali krave, bike in peteline. Z lego duplo kockami smo gradili pašnike in hleve. Pobirali smo kokošja jajca s pinceto in jih razvrščali po barvi. Živali smo razvrščali po velikosti ( velik- majhen) ter jih postavljali v vrsto od najmanjšega k največjemu. Poslušali smo kamišibaj pravljico Hiška majhna kot miška ter izvajali grafomotorične vaje na temo kmetije. Iskale smo pare in sence domačih živali  ter listali slikanice in zvočne knjige z domačimi živalmi.

Related Images:

Dostopnost