Skoči na glavno vsebino

Spoznavamo gozd

V  vrtcu smo spoznavali tudi značilnosti gozda in gozdne živali. Igrali smo se gozdno tombolo in gozdno barvno tombolo, pri čemer smo razvijali sposobnost pozornosti in koncentracije- Igrali smo se gozdni spomin, ki smo ga izdelali iz naravnih materialov. Šteli veje iz gozda in razvrščali kostanje po grafomotoričnih podlogah. V gozdni vrečki presenečenja smo iskali skrite predmete iz gozda in jih prepoznavali po otipu. Razvrščali in odtiskovali smo listje dreves. Poslušali glasove iz gozda ter oponašali gibanje in oglašanje gozdnih živali. S tempera barvami, čopiči in spužvami smo ustvarjali gozdove. Z nalepkami smo ustvarjali veverico se gibali po gozdnem poligonu ter po barvnem nareku barvali gozdne živali. Gozdne živali smo razvrščali po velikosti ter prisluhnili pravljici Pod medvedovim dežnikom. Živalske figure smo razvrščali tudi glede na njihov dom in sicer smo jih razvrstili v skupini gozdnih in domačih žvali. Igrali smo se gibalni igrici Medvedji lov ter Lov na zajca, hodili po gozdni čutni poti ter s pomočjo didaktične škatle Gozd spodbujali govor in bogatili besedni zaklad. Tipali in manipulirali smo z različnimi materiali iz gozda. Iz naravnih materialov smo ustvarjali ježke in gobe.

Related Images:

Dostopnost