Skoči na glavno vsebino

Dan Brailove pisave

V enoti Kekec , kjer je nameščen Vrtec pri OŠ Kozara Nova Gorica, smo 4.1 in 5.1. 2024 obeležili dan Brailove pisave. Vzgojiteljici prilagojenih programov za predšolske otroke Vrtca Nova Gorica in Vrtca pri OŠ Kozara Nova Gorica  sva v četrtek, 4.1. 2024  pripravili elementarne igre in čutno pot, kjer so otroci sodelovali v paru. Dvojica je delovala tako,  da je en otrok imel zaprte oči, drugi  pa je bil njegov spremljevalec, ki mu je pomagal čez ovire ter ga podpiral na poti v neznano. Dvojica se je preizkusila tudi v poligonu z belo palico. Otroci so aktivno sodelovali ter si medsebojno pomagali. V petek, 5.1. 2023 sva otrokom predstavili kamišibaj pravljico Žiga Špaget gre na trnek viset (Aksinija Kermauner). Po pravljici smo se pomirili še v tipnem spominu ter se preizkusili v vlogi detektiva Žiga.  Otroci so potipali določeno obliko v vrečki in ne da bi jo pogledali povedali, kateri lik imajo v roki.

Related Images:

Dostopnost