Skoči na glavno vsebino

Pozdrav zimi

V mesecu januarju smo v vrtcu skozi različne aktivnosti spoznavali značilnosti zime in polarne živali. Ogledali smo si kakšno je vreme pozimi, pomirjali topla zimska oblačila, plužili sneg in polnili snežake s kepami iz vate. Naučili smo se novo gibalno igrico s petjem Snežinka. Se igrali polarnega detektiva ter elementarno igro Polarne živali. S pomočjo vatiranih palčk smo oblikovali snežinke, slikali z ledom, se sproščali ob zimskih sprostitvenih igrah ter igri tišine. Snežinke in polarne živali smo razvrščali po velikosti. Kape smo razvrščali po barvi. Telovadili smo s pingvinskimi gibalnimi aktivnostmi s kocko. Izvajali grafomotorične vaje na temo zime in polarnih živali. Šteli zimske predmete in polarne živali. V pšeničnem zdrobu smo iskali fotografije polarnih živali, se igrali košarko s snežakom, vstavljali polarne živali v vstavljanko , iskali pare na temo zime in polarnih živali ter se fotografirali s pingvinom. Na fotografijah in v naravi smo opazovali, kaj lahko pozimi opazimo v naravi, kakšna so drevesa pozimi ter kako zase v tem letnem času poskrbijo živali. Veliko smo tudi likovno ustvarjali. Pripravili smo zimsko drevo, lepljenko polarnega medveda, snežno kroglo, ptička v zimskem času, pingvinsko družino, mroža iz papirnatega krožnika snežake z odtisom rok, zimsko kapo in grafomotoričnega polarnega medveda.

Related Images:

Dostopnost