Skoči na glavno vsebino

Spoznavamo človeško telo

V vrtcu smo v januarju spoznavali dele telesa, razvijali spretnosti prstkov, spoznavali pravila lepega vedenja, postajali vse bolj samostojni pri skrbi zase in osebni higieni, se sproščali ob različnih sprostitvenih igrah, masirali z žogicami, lakirali nohte, igrali različne družabne igre na temo človeškega telesa (spomin in bingo) ter se veliko gibali. Na velikem plakatu smo obrisali naša telesa ter odtiskovali roke. Risali smo sami sebe, barvali dele telesa ter jih kazali na sebi, na drugemu, na fotografijah in lutki. Zabavali smo se ob elementarni igri Hop/stop ter gibalni igri s petjem Snežinka. Grafomotorično smo uprizorili bitje srca ter na podlago zlagali drobne materiale. Po parih smo urejali nogavice, razvrščali predmete v igralnici po barvah. Obrisovali predmete, ki smo jih poiskali v igralnici in se jih trudili čim bolj natančno pobarvati. Risali smo tudi s šablonami in izdelovali senzorne plastenke. Umirjali smo se ob igri tišine ter spoznavali čutila. Se igrali tipni in zvočni spomin ter se sprehajali po čutni poti. V skrivnosti vreči smo tipali različne predmete, vonjali različne vonjave ter smo tako spoznavali prijetne in manj prijetne vonje. Raziskovali in spoznavali smo različne okuse ter poslušali različne zvoke vozil, živali in predmetov.

Related Images:

Dostopnost