Začetek pouka – 5. 1. 2021

Spoštovani starši.

V torek, 5. 1. 2021, se za učence naše šole zopet začenja pouk v šolskih klopeh. Na ta trenutek smo zaposleni na šoli z nestrpnostjo čakali. Danes smo bili v sodelovanju z ZD Nova Gorica zaposleni in zunanji sodelavci testirani na prisotnost virusa Covid-19. Z veseljem vam lahko sporočim, da ni bilo potrjene nobene okužbe z virusom. Tako bomo lahko jutri z večjo sproščenostjo stopili med učence in pričeli z vzgojno izobraževalnim procesom na način, ki je najustreznejši – v živo.

Za to, da bo proces brez pretresov in okužb tekel tudi v bodoče, smo odgovorni vsi deležniki – tako zaposleni na šoli kot tudi starši in učenci. Zato vas, starše, naprošam, da se doma z otroki pogovorite o nujnosti spoštovanja ukrepov, ki so sprejeti, da se bomo lahko dlje časa srečevali na šoli in ne preko računalnika, kot je bil temu primer v zadnjih dveh mesecih.

V nadaljevanju objavljam skrčen protokol organizacije vzgojno izobraževalnega dela na šoli v času od 5. 1. naprej.

Z lepimi pozdravi!

Edvard Vrabič,

ravnatelj

PROTOKOL ORGANIZACIJE VI PROCESA NA OŠ KOZARA NOVA GORICA od 5. 1. 2021 naprej – obvestilo za starše in učence

Urniki kombijev in prihod v šolo

ZJUTRAJ: Večina kombijev bo vozila ob ustaljenih urah. Kombi iz smeri Sežane in šolski kombi iz Nove Gorice (šofer Miloš Sever) bosta vozila po spremenjenem urniku. Starši ste bili o točnih urah že obveščeni.

POPOLDAN odhod iz šole:

• Sežana: 13.45 (oba kombija)
  • Nova Gorica – Miloš Sever: 14.15, 14.30, 14.45 (o točnih urah ste že bili obveščeni)
  • MONG (Rožna Dolina, Barje, Ozeljan, Šempas, Dornberk, Gradišče nad Prvačino): 14.30
  • Komen: 14.30
  • Renče: 14.45
  • Šempeter – Vrtojba: 15.00
  • Miren – Kostanjevica: 15.00
  • Brda: 15.00
  • Kanal: 15.00

Jutranje varstvo

Za vse učence bo vstop v šolo skozi zadnji vhod. Starši, ki boste otroka sami pripeljali v šolo, ga predate delavki pred vhodom,vstop v šolo za starše ni dovoljen

Učenci se ob prihodu v šolo ne smejo zadrževati v avli, ampak gredo pred svoj razred, kjer se preobujejo in odidejo v razred. Jutranje varstvo se bo izvajalo v matični učilnici.

Šolske torbe in pripomočki

Učenci bodo nosili vsak dan šolske torbe domov tako kot običajno, mlajši učenci pa konec tedna.

Učenci naj prinesejo v torek masko, copate (če so jih odnesli domov), škatle za likovni pouk, risalne liste. Garderobnih omaric zaenkrat ne bodo uporabljali.

Osnovna pravila

• Na kombiju in v skupnih prostorih morajo učenci obvezno nositi masko, v razredu pa ne. Prosimo, da starši priskrbite masko za svojega otroka.
  • Učenci se bodo preobuvali pred razredom.
  • Pouk se bo izvajal po ustaljenem urniku.
  • Učenci in učitelji moramo poskrbeti, da bomo ves čas na varni razdalji. Učenci drug drugega ne objemajo ali se kako drugače dotikajo.
  • Gibanje za učence bo omejeno na učilnico, odprt prostor za šolo, vrt, šli bodo na sprehod v naravo.
  • Uporaba igral na šolskem igrišču do nadaljnjega ni dovoljena.
  • Senzorna soba do nadaljnjega ne bo v uporabi.
  • Učenci na šoli bodo imeli fizioterapijo in logopedijo po urniku.
  • Prosto druženje učencev med različnimi oddelki v času, ko bo potekal pouk in podaljšano bivanje, ne bo omogočeno.
  • V šolo naj učenci ne nosijo igrač oz. drugih predmetov od doma.

Malica in kosilo

Malica bo potekala v razredih, kosilo pa v avli po ustaljenem urniku.

Podaljšano bivanje

• PB bo organiziran do 15.15.
  • Učenci bodo odhajali domov ob uri, ki ste jo navedli v anketi oz. ste jo sporočili po telefonu. Prosimo, da se teh ur držite. Morebitne spremembe glede odhajanja učencev iz šole javite razredniku ali na telefonsko številko 031 669 707.
  • V šolo starši ne smete vstopati, zato moramo vedeti točno uro odhoda vašega otroka.
  • Vstop bo samo iz zadnje strani šole, glavni vhod bo zaklenjen.

POMEMBNO:

• Če se bodo pri otroku pojavili znaki/simptomi (povišana telesna temperatura, kašelj, glavobol, slabo počutje, boleče žrelo, nahod, težko dihanje, driska) oz. je pri otroku ali pri osebi, ki z otrokom biva v istem gospodinjstvu, potrjena okužba s SARS-CoV-2, mora otrok ostati doma, starši pa morate o tem obvestiti razrednika.
  • Če se bo otrok v šoli slabo počutil, ga bomo izolirali in obvestili starše. Otrok v tem primeru (zaradi nevarnosti prenosa okužbe) ne sme iti na kombi, ampak ga morate priti iskat starši.
  • Ne pozabite odjaviti prevoza, če ga vaš otrok ne potrebuje (to urejate s šoferji) in prehrane (na telefon 05 330 88 07 ali mail kuhinja@os-kozara.si ).