Skoči na glavno vsebino

Matematika malo drugače

V petek, 9. 4. 2021, je pouk matematike v kombiniranem oddelku 3. in 4. razreda potekal malo drugače. Namesto matematičnih delovnih listov in nalog v povezavi z denarjem, smo v roke dobili zemljevid Nove Gorice. Na njem je bila označena pot. Nadeli smo si čevlje, jakne in maske. S seboj smo vzeli denarnico. 

Sledili smo začrtani poti na zemljevidu. Na njem je bilo označenih 12 točk. Na posamezni točki smo učenci izžrebali kartico z računom in imenom učenca, ki je reševal nalogo. Pravilno izračunan rezultat nam je omogočal, da smo nadaljevali pot.

Naš cilj je bila trgovina. Kupili smo si šolske pripomočke in nekaj sladkega, da smo se po šolski malici posladkali. Naučili smo se poiskati ceno izdelka, opraviti nakup in rokovati z denarjem.

Učenci 3. in 4. razreda

Related Images:

Dostopnost