Skoči na glavno vsebino

Potovanje v vesolje

V torek, 7. 9. 2021, smo učenci različnih oddelkov (8. razred, OPP3, OPP5, OPP6) obiskali planetarij, ki je bil postavljen v atriju Goriške knjižnice Franceta Bevka. Izgledal je kot velik napihnjen balon. Sprejel nas je gospod Sebastijan Jakša in vstopili smo skozi napihnjena vrata. Bilo je temno, na polkrožnem stropu in steni balona pa smo nad našimi glavami in okoli sebe videli nočno nebo in zvezde – kot da bi odpotovali v vesolje. Gospod nam je pokazal in povedal, kako je nastalo naše osončje, Zemlja in Luna. Pokazal je tudi druge planete in povedal, kakšni so. Nekatere vidimo kot zvezde, druge vidimo s teleskopi. Zanimivo je bilo, kako sta se zaletela Luna in meteorit. Na koncu našega osončja je pritlikavi planet Pluton in še mnogi drugi pritlikavi planeti.

Related Images:

Dostopnost