Skoči na glavno vsebino

Trgatev na kmetiji

Učenci oddelkov OPP5 in OPP6 so imeli 22. septembra delovni dan – odšli so na trgatev v Kromberk. Na kmetiji so si ogledali tudi kmetijske stroje in naprave za predelavo grozdja v vino. Kako so doživeli izkušnjo, pa preberite v spodnjem zapisu.

Ob osmi uri smo se zbrali v šoli. Ena skupina učencev je odšla v Kromberk peš, druga pa s šolskim kombijem. Na kmetiji smo najprej pojedli malico. Manca nam je postregla s kavo in piškoti. Potem smo odšli v vinograd. Učiteljica nam je pokazala, kako se trga grozdje, in nam razdelila škarje in kotle. Pridno smo se lotili dela. Jan in Nik sta nosila grozdje v kiblo. Ko smo pobrali grozdje v dveh vrstah trt, smo si šli ogledati traktorje, kmetijsko orodje, mlin in prešo. Vrnili smo se v vinograd in pobrali grozdje še v drugih dveh vrstah. Na mizi nas je že čakala prava malica za trgače: šalam in sir. Preživeli smo lep dan.
Učenci OPP5 in OPP6

Related Images:

Dostopnost