Skoči na glavno vsebino

Obisk knjižnice ob dnevu zlatih knjig

Dan zlatih knjig, ki je 17. septembra, ko obeležujemo obletnico rojstva in smrti znanega mladinskega pisatelja Franceta Bevka ter začetek branja za bralno značko, smo petošolci letos praznovali na poseben način. Pri uri slovenščine smo obiskali Goriško knjižnico Franceta Bevka. Sprejela nas je prijazna knjižničarka Lara. Razkazala nam je različne prostore: oddelek za najmlajše obiskovalce, oddelek za leposlovje, prostor, kjer se lahko učimo. Preizkusili smo tudi napravo za izposojo knjig – knjigomat. V 1. nadstropju knjižnice nam je bila najbolj zanimiva Bevkova soba in zelo majhne knjige. V tišini smo se sprehodili čez oddelek, kjer lahko beremo časopise in revije. Knjižničarka nam je v pravljični sobi prebrala zanimivo pravljico o besedah. Na koncu smo vrnili še izposojeno knjigo in odhiteli v šolo k pouku.
Učenci 5. razreda

Related Images:

Dostopnost