Skoči na glavno vsebino

Drugačen književni pouk v pravljični sobi

Učenci in strokovni delavci kombiniranega oddelka 1. in 2. razreda ter 5. razreda smo 15. oktobra 2021 imeli prav posebno uro književnega pouka – izvedli smo jo v pravljični sobi Goriške knjižnice Franceta Bevka. Uro so v okviru projekta Librilliamo izpeljali dijaki iz goriške srednje šole, ki je v Italiji. Projekt Librilliamo spodbuja glasno branje knjig med otroki vseh starosti. Dijaki in njihovi mentorji so nam knjige predstavili na zabaven in zanimiv način. Nekatere knjige so dramsko uprizorili in pri nekaterih prizorih k igri povabili tudi naše učence. Med premori je čarodej Marco čaral s steklenimi kroglami. V nekaj čarovniških trikih pa so se preizkusile tudi naše učiteljice in spremljevalke. Všeč nam je, da smo pouk slovenščine izvedi v knjižnici in se pri tem zelo zabavali.

Učenci 1., 2. in 5. razreda

Related Images:

Dostopnost