Skoči na glavno vsebino

Izmenjevalnica oblačil

Konec novembra smo na šoli ponovno izpeljali izmenjevalnico oblačil. Dva tedna smo zbirali rabljena in lepo ohranjena oblačila, učenci iz posebnega programa pa so zbrano skrbno sortirali, uredili in zložili. V tehniški učilnici so ustvarili pravi bazar. Poleg oblačil so bila učencem na voljo tudi obuvala in igrače. Učenci so na bazar prihajali posamično v skupinah, nekateri so dobili “nove” kose oblačil, vsi pa so imeli priložnost opazovati, kako lahko rabljenim stvarem vdahnemo novo življenje. Ob dogodku smo se pogovarjali o pomenu trajnostnega in ekološkega ravnanja.
Dogodek je v šolski dan vnesel kanček “sejemskega vrveža” in popestril pouk.

Takole so učenci iz skupine OPP6 skrbno več dni pripravljali, urejali in sortirali oblačila za bazar.

In še nekaj utrinkov z dogodka. Učenci so prihajali na bazar v majhnem številu po skupinah.

Related Images:

Dostopnost