Skoči na glavno vsebino

Piškoti in čajanka

Učenci 3. in 4. razreda smo imeli v petek, 17. 12. 2021, naravoslovni dan v okviru projekta POGUM. Spekli smo piškote prav posebne oblike – izgledali so kot orehi. Najprej smo stehtali vse potrebne sestavine, zrezali in stopili maslo ter nato zmešali in zgnetli testo. Pripravljeno maso smo razdelili v modelčke in izdelane “orehe” dali v pečico. Medtem ko so se piškoti pekli, kar je trajalo približno 15 minut, smo pripravili še pomarančni sok in zeliščno mešanico za čaj. Ko so bili piškoti pečeni in ohlajeni, smo jih namazali z Nutello. Njami! Zbrali smo se na šolskem igrišču skupaj z učenci 1., 2. in 5. razreda, ter pripravili čajanko. Naši prijatelji so se strinjali, da nam je peka odlično uspela, saj so se piškoti kar topili v ustih. V hladnem dnevu pa nam je prijal tudi topel čaj.
Učenci 3. in 4. razreda

Related Images:

Dostopnost