Skoči na glavno vsebino

Državno debatno srečanje “Ustavi misel, povej naglas!”

»Počutim se kot ambasadorka,« so bile besede učenke, ki smo jih med drugim slišali tisti dan.

V četrtek, 7. 4. 2022, se je namreč šest predstavnikov otroškega parlamenta udeležilo 4. državnega debatnega srečanja OŠPP, ki ga je organizirala II. OŠ Žalec. Naša šola se je srečanja udeležila prvič. Srečanje je potekalo na daljavo preko aplikacije Zoom.

Debate so potekale po skupinah, vsaka je razpravljala o svoji temi.  Osmošolka in devetošolec sta se udeležila delavnice z  naslovom »Moja prihodnost (zaposlitev, delo, poklici prihodnosti, skrb za prosti čas)«, štirje predstavniki iz OPP pa delavnice »Česa se veselim v prihodnosti (moje pravice, moj vpliv na prihodnost)«.

Udeleženci debatnega srečanja so na koncu poročali o svojih ugotovitvah. Izbrali so tudi temo, o kateri se bodo pogovarjali prihodnje leto. Druženje z vrstniki jim je bilo prijetno in zelo všeč. Vsi pa smo se strinjali, da bi bilo v živo še lepše. Zato se nadvse veselimo prihodnjega leta, ko bomo lahko ponovno sodelovali.

Related Images:

Dostopnost