Skoči na glavno vsebino

Predavanje Disleksija in angleščina za učitelje angleščine

V okviru praznovanja 60-letnice Osnovne šole Kozara Nova Gorica sta 20. in 21. aprila strokovni delavki Lara Miklavc in Ana Leban Dominko izvedli spletno predavanje z naslovom Disleksija in angleščina za učitelje angleščine goriških osnovnih šol.


V predavanju sta učiteljem predstavili, kaj disleksija sploh je, s kakšnimi težavami se učenci soočajo in tudi katera so njihova močna področja. Preko različnih dejavnosti in ponazoritev so se poslušalci lahko vživeli v učence ter lažje razumeli težave, ki jih imajo. Predstavili sta nabor prilagoditev, ki jih je smiselno upoštevati pri poučevanju ter pri ocenjevanju znanja.

Učiteljem sta ponudili tudi kar nekaj učinkovitih strategij pri poučevanju in orodij, ki jih lahko uporabijo pri pouku in so smiselne za vse učence ne le za posameznike z disleksijo.

Related Images:

Dostopnost