Skoči na glavno vsebino

Predavanje Disleksija v višjih razredih

Na Goriškem obeležujemo 60-letnico organizirane vzgoje in izobraževanja otrok s posebnimi potrebami. Začetki segajo v leto 1961 z ustanovitvijo oddelka, kasneje posebne šole, od leta 1978 pa ta šola nosi ime Osnovna šola Kozara Nova Gorica.

V okviru praznovanja 60-letnice sta strokovni delavki  Irena Dirjec in Dolores Rijavec Strosar v mesecu marcu na OŠ Alojza Gradnika Dobrovo izvedli predavanje z naslovom Disleksija v višjih razredih.

Na predavanju je bila  z besedo, s sliko in z lastno izkušnjo predstavljena disleksija in njene značilnosti. Velik poudarek je bil na pomoči učencu z disleksijo v višjih razredih. Na konkretnih in praktičnih primerih so bile predstavljene prilagoditve in strategije pomoči, ki naj bi učencu pomagale, da čim bolj uspešno izkaže svoje znanje. Če je učenec uspešen in zadovoljen v šoli, se to kaže tudi na širšem področju njegovega življenja.

Related Images:

Dostopnost