Skoči na glavno vsebino

Ogled tiskarne Grafika Soča

Učenci OPP6 so v sredo, 18. 5. 2022, obiskali novogoriško tiskarno Grafika Soča. Skupino sta sprejela gospa Ada in gospod Cvetko, ki je predstavil zgodovino podjetja in skupino popeljal po tiskarni. Učenci so si ogledali velike tiskarske stroje ter spoznali, kako delujejo in kaj vse tiskajo: revije, časopise, knjige, učbenike, koledarje, etikete … Začudeni so bili, kako hitri so tiskarski stroji, spoznali pa so tudi različna dela, ki jih zaposleni opravljajo v tiskarni.
Gospod Cvetko je predstavil tudi star tiskarki stroj in opisal, kako so tiskali včasih: imeli so svinčene črke, iz katerih je delavec (rekli so mu stavec) sestavil povedi oz. celotno besedilo, ki so ga odtisnili na papir. Vsi učenci so v dar dobili svinčeno črko – začetnico svojega imena.
Po ogledu so prejeli razkošna darila (mladinske knjige in revije), se iskreno zahvalili za topel sprejem in se navdušeni vrnili v šolo.

Related Images:

Dostopnost