Skoči na glavno vsebino

Potovanje po Gambiji

Učenci posebnega programa smo gostili gospo Mojko, ki nam je slikovito predstavila Gambijo. Tja se vrača dvakrat letno že sedem let. V Gambiji je postala botra deklici Kumbi. Dekle, ki ima sedaj že 17 let, živi v Afriki s svojo družino, gospa Mojka pa je njena »druga mama«, ki ji pomaga tako, da ji plačuje šolanje in ji nudi druge materialne dobrine, saj je njena družina zelo revna. Mojka je tudi članica društva Za otroke sveta, ki podpira izobraževanje revnejših otrok v Gambiji in nudi pomoč na njihovi poti do samostojnosti (gradijo šole, igrala itd.).
Gospa Mojka nam je z zanimivim pripovedovanjem ob powerpoint predstavitvi približala afriško kulturo, hrano, glasbo … Imeli smo tudi priložnost videti in tudi obleči afriška ženska oblačila. Na koncu smo se osvežili  s hladnim afriškim čajem.

Related Images:

Dostopnost