Skoči na glavno vsebino

ZIMSKO VESELJE

Nekega zimskega dne smo se učenci oddelka OPP1 odpravili na sprehod v mesto. Med potjo je Nik vprašal učiteljico: »Tina, kje je sneg?« Še preden je učiteljici uspelo odgovoriti, smo pred seboj zagledali najlepši rdeč poltovornjak, na katerem je bilo ogromno snega. Najprej smo navdušeno, v zahvalo šoferju, ki nam je sneg dostavil, naredili snežaka. Sledilo je kepanje in smeh. Luči poltovornjaka so »zažmigale«. To je bil znak za nadaljevanje sprehoda.

Snežaka nismo želeli pustiti samega, zato smo ga vzeli s seboj dogodivščinam naproti. Razkazali smo mu mesto in ga peljali celo na otroško igrišče. Tam je z nami tako norel, da se je ves prepotil – kar teklo je iz njega.

V šolo smo pritekli tik ob zvonjenju. Snežak se nam je zahvalil za prijetno družbo in obljubil, da se letos še srečamo. Do takrat pa si bo malo oddahnil na okenski polici in pokukal še v pisarno ravnatelja ter preveril, če že kje piše datum zimskega športnega dne za vse učence.

Držimo pesti, da bo ta prav kmalu!

Related Images:

Dostopnost