Skoči na glavno vsebino

PROJEKT VIS A VIS

Članice projektne ekipe VIS A VIS so pripravile poročilo o raziskavi »Pregled stanja potreb zaposlenih v vzgoji in izobraževanju po dodatnih znanjih o avtizmu v Sloveniji«.

Rezultati predstavljajo pomemben popis stanja izobraževanja oseb z avtizmom na vseh ravneh izobraževanja in v glasbenem izobraževanju v Sloveniji z vidika potreb zaposlenih v vzgoji in izobraževanju. Podatki nam bodo služili kot izhodišče za razvoj modela podpore in pomoči na področju avtizma, tako za pripravo izobraževanj in svetovanj za zaposlene v vzgoji in izobraževanju kot tudi za oblikovanje priročnika za strokovne delavce v vzgoji in izobraževanju.


Ugotovitve so bile predstavljene tudi na mednarodni znanstveni konferenci Za človeka gre 2023 v sklopu »Autism Research«, ki je potekal v ponedeljek, 13. 3. 2023.

Vljudno vabljeni k branju celotnega poročila, ki je dostopno na spletni strani projekta.

Related Images:

Dostopnost