Skoči na glavno vsebino

Obeležitev meseca Alzheimerjeve bolezni

Učenci 9.razreda NIS so pri pouku Likovne umetnosti naslikali dojemanje sprememb na možganih pri pojavu Alzheimerjeve bolezni.

V mesecu septembru je namreč potekal svetovni mesec Alzheimerjeve bolezni. To je progresivna degenerativna bolezen, ki poškoduje možgane in vpliva na spomin, mišljenje, vedenje in čustvovanje posameznika.

Bolezen se pri vsakem človeku odraža na svoj način. Ker bolniki sčasoma ne morejo več skrbeti zase in potrebujejo pomoč pri vseh vidikih vsakdanjega življenja, moramo kot družba poskrbeti za primerno oskrbo, predajo informacij in nudenje podpore.

Ljudje, ki se srečajo z omenjeno problematiko se za pomoč lahko obrnejo na Slovenskega združenja za pomoč pri demenci Spominčica.

Related Images:

Dostopnost