Skoči na glavno vsebino

Moj domači kraj

V mesecu novembru smo v vrtcu spoznavali svoj dom in domači kraj. Iz kartonskih škatel smo si naredili svoje hiške ter se v njih igrali z lutkami. Izdelali smo zemljevid domačega kraja in si ogledali fotografije iz svojih domačih krajev. Igrali smo se pošto in pripravili pisma prijateljstva za otroke iz skupine Ježki. Narisali pa smo tudi svoje razglednice, na pošti kupili znamke in staršem poslali pozdrav iz vrtca. Z risanjem s soljo smo izdelali mesto ter v didaktični škatli Moj kraj poiskali fotografije različnih zgradb in ustanov, ki smo jih poimenovali in tudi obiskali. Na potepanju po Novi Gorici smo tako obiskali, pekarno, cvetličarno, lekarno, živilsko trgovino, trgovino z oblačili, knjigarno, knjižnico, zdravstveni dom, pošto in banko. Na ta način smo širili besedni zaklad, spoznavali različne poklice in njihove naloge ter razvijali socialne veščine. Igrali smo se spomin, ki je vseboval slike našega domačega kraja, razvrščali hiše po barvah. Na športnem igrišču smo razvijali gibalne spretnosti, prisluhnili smo kamišibaj pravljici Hiška kot miška in narisali svoje doživljanje pravljice. Igrali smo se gibalno igrico semafor ter tako razvijali našo slušno pozornost. Tekmovali v gradnji stolpov iz kock, ustvarjali grbe občin, iz katerih prihajajo naši otroci, urili  spretnost prstkov z grafomotoričnimi vajami in pobarvankami ter razvrščali različne predmete v prostore po hiši.

Related Images:

Dostopnost