Skoči na glavno vsebino

Obisk dveh poslovalnic Manufakture v Novi Gorici

V četrtek, 14.12.2023 so učenci 8.r. v spremstvu učiteljic obiskali dve poslovalnici Manufakture v Novi Gorici. V Modnem domu nas je prijazno sprejela gospa Karmen. Povedala nam je nekaj o nastanku Manufakture in oddelkih, ki jih imajo v Modnem domu. Potem nas je vodila po vseh oddelkih. Učenci so bili navdušeni nad oblačili in modnimi dodatki. Učencem je prodajalka Karmen svetovala pri izboru oblačila in dodatkov, tako da so bili kot manekeni. Tako nam je predstavila tudi vlogo prodajalca, ki mora biti prijazen, svetuje strankam in jim pomaga pri odločitvah.

Veliko smo se tudi nasmejali.

»Zelo mi je bilo všeč, da so imele stole, da moški lahko počivajo, medtem ko se ženske preoblačijo.«

In kako je gospa Karmen polepšala dan učenki?

»Navdušena sem bila, ko mi je gospa Karmen rekla, da sem čudovita in da bi lahko šla za manekenko. S temi besedami mi je polepšala dan.«

Sprehodili smo se še do Manufakture Home, kjer nam je gospa Bojana pokazala blago in vse za šivanje. Ogledali smo si še ostali hišni tekstil. Brisače, rjuhe, kuhinjske krpe, prti in ostali artikli so bili zelo lepo zloženi. In vse je bilo obarvano v čudovite praznične barve.

Imeli smo se zelo lepo. Hvala.

Related Images:

Dostopnost