Skoči na glavno vsebino

Valentinov pohod

V sredo, 14. 2. 2024, smo se učenci iz oddelkov OPP6 in OPP7, skupaj s prijatelji iz Varstveno delovnega centra Nova Gorica, udeležili pohoda na vrh Svetega Valentina. Ta se nahaja na višini 535 metrov, na jugovzhodu sabotinskega grebena.

Na Sabotin smo se pripeljali s šolskim kombijem ter se nato po makadamski poti, ki vodi skozi gozd, odpravili do vrha. Tam smo si ogledali ruševine romarske cerkve, ki so jo zgradili v 14. stoletju ter kaverno, ki se je nahajala v bližini.

Ker je Valentinovo dan, ko si izkazujemo ljubezen, smo si izmenjali sladka darila v obliki čokoladnih srčkov in piškotov. Skupaj smo zapeli pesem Dan ljubezni in uživali v sončnih žarkih, ki so nas prijetno greli.

Ob spustu z vrha smo se s prijatelji iz VDC-ja poslovili ter si obljubili, da se kmalu spet srečamo, saj so odnosi med ljudmi, največji izraz ljubezni. Zato je pomembno, da smo drug do drugega prijazni in spoštljivi vse dni v letu.

Related Images:

Dostopnost