Skoči na glavno vsebino

17. mednarodni likovni natečaj BODI UMETNIK »IGRAJ SE Z MANO«

Tudi v letošnjem šolskem letu so nekateri učenci naše šole sodelovali na mednarodnem likovnem natečaju, z naslovom Bodi umetnik »Igraj se z mano«. Izbirali so lahko med temama RAZLIČNI SMO in IGRAJ SE Z MANO.

Na natečaj je prispelo preko 5.800 likovnih del iz 9 različnih držav (Slovenije, Hrvaške, Srbije, Severne Makedonije, Slovaške, Ukrajine, Irske, Kanade in Španije). Izbor del je pripravila Nina Popič, kustosinja razstave »Igraj se z mano« iz Koroške galerije likovnih umetnosti.

Pohvalimo se lahko, da sta bili med velikim številom prijavljenih del izbrani tudi dve deli naših učencev. Slika učenca Andreja Arčona »Direndaj« ter risba učenke Edonise Bala »Zmorem sprejeti drugačnost«.

V sredo, 13.3.2024, bo v Koroški galeriji likovnih umetnosti v Slovenj Gradcu otvoritvena razstava vseh izbranih del. Učenci si bodo podelitev plaket in otvoritev predstave ogledali po spletu.

Čestitamo mladima umetnikoma za izjemen uspeh in jima želimo, da bi ju želja po ustvarjanju spremljala še naprej.

Related Images:

Dostopnost