Skoči na glavno vsebino

Spoznavamo like in oblike

V vrtcu smo v mesecu februarju in marcu spoznavali liki in oblike. Like in oblike smo postavljali v pare ter se igrali igro ujemanja. Izdelovali smo jih iz plastelina, jih vzorčili po geometrijski plošči, šteli, razvrščali po barvi in obliki ter se preizkusili v igri Bingo likov. Z otipom smo prepoznavali različne oblike, like risali s šablonami, jih odtiskovali in sestavljali iz sladolednih palčk. Razvijali smo finomotorične spretnosti ter po likih lepili nalepke, vozili hitrostno dirko po cestah različnih oblik, se igrali igro lov na oblike ter barvali in risali like s kredo. Risali smo jih tudi v pšeničnem zdrobu ter jih iskali v senzorični škatli. Likovno smo upodobili ljudi z različnimi geometrijskimi oblikami ter sestavljali lovilce sanj iz različnih geometrijskih likov. Pomirili smo se v izzivu gradnje stolpnic ter ustvarjali zmaje geometrijskih oblik. Žrebali smo palčke z grafomotoričnimi vajami in jih upodabljali na kvadratni človeški figuri. Iz časopisa smo izdelovali kroglice, jih pihali, barvali trikotnike s pomočjo prstnih barv in folije, gradili hišo iz oblik ter like sestavljali z lesenimi kockami. Geometrijske like smo slikali tudi s čopičem in vatiranimi palčkami ter sortirali rože po oblikah. Najbolj uživali pa smo v gibalni igri oblik z igralno kocko.

Related Images:

Dostopnost