Skoči na glavno vsebino

NAŠ DAN ZA PTICE

12. marca smo praznovali gregorjevo.

Po ljudskem izročilu je obveljal rek, da se na gregorjevo »ptički ženijo« in s tem naznanjajo pomlad, zato je praznik povezan tudi z zaljubljenci. Tako je nekdaj bila navada, da so na ta dan dekleta pogledala v nebo in verjela so, da prva ptica, ki jo bodo videle, nakazuje, s kakšnim možem se bo poročila. Gregorjevo ali slovensko valentinovo, kot ga tudi imenujejo, ponekod praznujejo še danes.

Na šoli smo si vzeli čas za PTICE. Vabljeni smo bili k poslušanju in pogledu v nebo…

… a so nas ptice obiskale tudi v šolskih prostorih.

V PB1 so cel teden posvetili prebujanju pomladi in spoznavanju ptic ter skozi ves teden likovno ustvarjali in se učili o pticah. Ob slikah so spoznavali ptice, ki živijo v Sloveniji. Ogledali so si kako izgledajo, kakšne barve so, velikosti, oblike ter se preko igre naučili kako se oglašajo. Vsak učenec si je izbral eno ptico, jo ilustriral in sliki naredil okvir. S pticami iz barvnega papirja pa so okrasili tudi razred.

Related Images:

Dostopnost