Skoči na glavno vsebino

Druženje z otroki iz oddelka Spominčice

V sredo, 10.4. 2024 smo se v oddelku Veveričke odzvali povabilu otrok in strokovnih delavk iz oddelka Spominčice  Vrtca Nova Gorica (enota Julke Pavletič Solkan) ter jih skupaj z našo pomočnico ravnatelja Tanjo Podgornik obiskali v njihovi skrbno urejeni igralci. Druženje otrok iz oddelka Veveričke (Vrtec pri OŠ Kozara Nova Gorica) z otroki iz oddelka Spominčice je dobrobit, katerega se v našem vrtcu dobro zavedamo. Povezanost, pripadnost, prijaznost, poučnost in prijateljstvo so vrednote, ki smo jih v Vrtcu pri OŠ Kozara Nova Gorica zapisali v našo vizijo. Te nas bogatijo in vodijo v kvalitetnejše življenje. Z inkluzivnimi druženji ustvarjamo sožitje, obenem pa učimo otroke  spoštovanja, prijaznosti ter privzgajamo občutek za sočloveka. Otroci in strokovni delavki Martina Madon ter Sarah Pičulin so nas toplo sprejeli in nam zagotovili varno, spoštljivo, iskreno, veselo druženje in sodelovanje otrok na različne načine, kar je vsem udeležencem zagotovo prineslo nove, neprecenljive in pozitivne izkušnje. V igralnici smo se najprej predstavili drug drugemu s socialno igro, nato pa se sprostili ob skupnem petju in plesu. Vzgojiteljica Martina nam je predvajala pesmi, ki so nastale pod avtorstvom Tanje Podgornik. Martina Madon je pesmi uglasbila, Sarah Pičulin pa jim je posodila svoj angelski glas. Nad čudovitimi in poučnimi pesmicami ter njihovo izvrstno izvedbo smo bili zelo navdušeni. Naš Klemen je pesem Veverica tudi deklamiral, saj smo pesem v lanskem šolskem letu izbrali za svojo himno. Otroci iz oddelka Spominčice so nas nato postregli z okusnim čajem in povabili v svojo igro. Skupaj smo gradili, risali, kuhali, raziskovali, sestavljali, vozili avtomobilčke ter skrbeli za dobro počutje vsakega posameznika. Sklenili smo krog prijateljstva ter se učili drug od drugega, kar je pravzaprav edina pot v družbo različnosti, strpnosti in medsebojnega spoštovanja. Iskreno se zahvaljujemo vzgojiteljici Martini Madon, pomočnici vzgojiteljice Sarah Pičulin ter otrokom iz oddelka Spominčice za neprecenljivo izkušnjo sprejetosti, povezovanja in zadovoljstva. Posebna zahvala gre naši pomočnici ravnatelja Tanji Podgornik za pobudo, organizacijo in izvedbo obiska. Veselimo se nadaljnjih srečanj.

Related Images:

Dostopnost