Skoči na glavno vsebino

Zgodbe z Librilliamo

Z učenci OPP5, OPP6 in OPP7 smo obiskali Goriško knjižnico Franceta Bevka. V pravljični sobi so nam člani čezmejnega projekta Librilliamo iz Gorice v Italiji brali knjige na zanimiv in inovativen način. Vsebine knjig so kar zaigrali. Spodbudili so nas, da smo skupaj z njimi  aktivno sodelovali (glasovno, gibalno,…). Voditelj je za popestritev med posameznimi pripovedovanji knjig prikazal nekaj atraktivnih točk z žongliranjem. Kljub temu, da nas večina ne razume italijanskega jezika, oni pa ne slovenskega, to ni bila ovira, da ne bi razumeli predstavljenih zgodb. Ugotovili smo, da se lahko izražamo in razumemo na številne načine. Urica v knjižnici je bila za nas zelo poučna in zanimiva, zato si želimo, da bi takšno srečanje še kdaj ponovili.Related Images:

Dostopnost