Skoči na glavno vsebino

Svetovni dan ozaveščanja o avtizmu

2. april je svetovni dan zavedanja o avtizmu, ki ga je leta 2007 razglasila Generalna skupščina Združenih narodov za vsakoletni dan, s katerim opozarjamo na nujne potrebe ljudi z avtizmom po vsem svetu. V oddelku Veveričke smo se pridružili svetovnemu dnevu ozaveščanja o avtizmu. Na obisk smo povabili otroke iz oddelka Raki (Vrtec Nova Gorica) ter se skupaj z njimi pogovarjali o avtizm – kaj sploh je avtizem, kakšne težave imajo ljudje z avtizmom, kaj potrebujejo za čim bolj kvalitetno življenje ter kako biti prijatelj posameznika z avtizmom. Spoznali smo, da je vsak izmed nas unikat. Med seboj se sicer razlikujemo po barvi las, starosti, kaj radi počnemo, katere pripomočke uporabljamo, če imamo na določenem področju težave, vsi pa razumemo jezik spoštovanja, ljubezni, sprejemanja in potrpežljivosti. Naučili smo se, da nam je mar drug za drugega. Otroci iz oddelka Veveričke so nato otrokom iz oddelka Raki predstavili svoje talente. Pomirili smo se v hitrostnem teku na kratke proge ter z modrimi barvicami, voščenkami in flomastri ustvarjali skupinske slike modrih balonov. Druženje smo zaključili s petjem in plesom. Imeli smo se zelo lepo ter se že veselimo naslednjega snidenja. Strokovnima delavkama Aniti in Kaji ter otrokom iz oddelka Raki se iskreno zahvaljujemo za neprecenljivo sodelovanje.

Related Images:

Dostopnost