Skoči na glavno vsebino

NAŠ DAN ZA POHVALE

Se spomnite se trenutka, ko ste bili deležni POHVALE? Kako ste se takrat počutili?Iskrena pohvala tudi otroka spodbudi, da bo njegovo ustrezno vedenje bolj pogosto.

V vrtcu so dan za pohvale spremenili kar v dnevno rutino. Pripravili so Lonček pohval, kamor spravljajo vse pohvale, ki jih otrokom tekom dneva podeljujeta strokovni delavki, otroci med sabo in ki jim jih podeljujejo drugi. Ob koncu šolskega leta bodo pohvale tudi razstavili.

V oddelku OPP3 so izdelali škatlo za pohvale, ki so jo namestili v šolski šolski zbornici, medtem ko so si učenci iz oddelka OPP5 medsebojno napisali pohvale in jih razstavili na pano. Ugotovili so, da si z medsebojno pohvalo lahko polepšajo dan.

Nenazadnje, dajanje komplimentov osreči tako tistega, ki ga prejme, kot tistega, ki ga podeli. In ko ga boste naslednjič prejeli, se ga nikar ne branite, pač pa ga hvaležno sprejmite in dovolite, da vam polepša dan. Vi pa ga polepšajte drugemu.

Related Images:

Dostopnost