Skoči na glavno vsebino

PRIROČNIK ZA DELO Z OSEBAMI Z AVTIZMOM od predšolske vzgoje do zaposlitve 

V tiskani in spletni različici je izšel Priročnik za delo z osebami z avtizmom od predšolske vzgoje do zaposlitve. Ta je nastal v sklopu projekta VIS A VIS, kjer so kot soavtorice sodelovale tudi strokovne delavke na OŠ Kozara Nova Gorica –  Irena Marinič, Erika Perić in Lara Valentinčič.
 
Priročnik obsega več sklopov: 

  1. Delo z otroki z avtizmom v predšolskem obdobju 
  2. Delo z učenci z avtizmom v osnovnošolskem izobraževanju 
  3. Delo z učenci z avtizmom v glasbenem izobraževanju 
  4. Delo z dijaki z avtizmom v srednješolskem izobraževanju 
  5. Delo s študenti z avtizmom višje strokovnem in visokošolskem izobraževanju 
  6. Duševno zdravje in osmišljeno življenje pedagoških delavcev 
  7. Podpora delodajalcem pri zaposlovanju oseb z avtizmom 

Obsežno delo med drugim ponuja številne praktične nasvete, primere dobre prakse, usmeritve in materiale, ki jih uporabljamo pri delu z osebami z avtizmom. Kot pravi recenzija mag. Janje Kranjc: „Po skoraj 20-ih letih dela na tem področju se mi zdi, kakor da je nekdo vse ključne stvari, ki jih vemo, delamo in predavamo, končno strnil na enem mestu preprosto, konkretno in uporabno.“

Vljudno vabljeni k branju!

Dostop do priročnika (klik)

Related Images:

Dostopnost